Når portalen lanseres 22. april i forbindelse med Industrikonferansen på Kongsberg skal den bidra til å gi brukerne informasjon om hva Kongsberg kan by på. Innholdet er bygget opp rundt BO, JOBBE, OPPLEVE og LÆRE.
Et samarbeidsprosjekt
Kongsberg.no er et samarbeidsprosjekt mellom Kongsberg kommune, NCE Systems Engineering, Kongsberg, Høgskolen i Buskerud og Kongsberg Næringsforening og Handelskammer. Det er Kongsberg Næringsforening og Handelskammer som skal ha ansvaret for den daglige driften av portalen.

Berit Storfossene i KNFH er ansvarlig redaktør for kongsberg.no. Foto: Bjørn-Owe Holmberg
For innbyggere og innpendlere
- En portal er hele tiden i utvikling. Nå har vi et flott utgangspunkt som kan bidra til å sette Kongsberg på kartet og skape nysgjerrighet – både blant byens egne innbyggere og blant innpendlere og andre som vi gjerne vil skal flytte hit, sier ansvarlig redaktør for kongsberg.no, Berit Storfossene i Kongsberg Næringsforening og Handelskammer.
Aktiviteter i Kongsberg
Kongsberg.no har et samarbeid med Laagendalsposten om en aktivititetskalender og målet er at det meste som skjer på Kongsberg etterhvert skal synliggjøres her. I tillegg vil de lokale medienes nyhetsoverskrifter vises frem på siden. Mye av bildematerialet på portalen er hentet fra den nye Kongsbergfilmen som er produsert av Playfilms. Den tekniske plattformen har Itum utviklet, og Ingrid Forbord har laget portalens grafiske design. Alle er lokale Kongsbergbedrifter.
Mer informasjon: www.kongsberg.no