Her er du: Forside > Nyheter > Stor interesse for introduksjonskurs

Stor interesse for introduksjonskurs

– Systems Engineering er kjernen i vårt NCE, og for å gi våre nye medlemsbedrifter et godt innblikk i faget, inviterer vi til gratis 3-timers introduksjonskurs i Systems Engineering, sier Torkil Bjørnson i NCE SE.

null

Fra venstre: Arne Sukke, Notodden Technology Group, Odd Roger Bøhn, Hydranor, Sjalg Mortvedt, OSWO, Torun Degnes, Techni, Hans Arne Flåto, Propartner Defence, Åge Bjøråsen, Kongsberg Mikroelektronikk, Nina Fjeldhaug Green, OceanSaver, Per R. Syversen, Kongsberg Esco, Tom Holtermann Andersen, Datarespons og Rolf Skjefstad, Nopro. Torkil Bjørnson, daglig leder i NCE SE foran.

Bjørnson ser kompetanseutvikling som svært viktig for bedriftenes fremtidige konkurransekraft, og er fornøyd med responsen på tilbudet.
- Kurset har blitt godt mottatt. Allerede dagen etter at vi gikk ut med tilbudet, fikk vi 25 påmeldinger, forteller daglig leder i NCE SE på Kongsberg, og oppfordrer alle medlemsbedriftene til å melde seg på kurset som vil gå av stabelen på HiBu 27. oktober kl. 13.00.

1 ny medlemsbedrift etter introduksjonsmøtet
Alle de nye medlemsbedriftene var representert på introduksjonsmøtet i Teknologiparken. Dagen etter møtet, fikk NCE SE nok en ny medlemsbedrift; K-Tech.
– Med de nye medlemsbedriftene, har NCE Systems Engineering deltakere fra både Buskerud, Telemark og Vestfold, sier Bjørnson.
Målet med å åpne for flere medlemsbedrifter i NCE Systems Engineering er å oppnå synergieffekter for både partnerne og medlemsbedriftene. Dette skal bidra til å styrke konkurranseutsatt norsk teknologiindustri.
- De nye bedriftene oppgir nettverksbygging, leverandørutvikling, kompetanseheving og forskning - og utviklingsarbeid som områder de ønsker å samarbeide med NCE Systems Engineering om. Det er interessant at bedrifter som ligger lenger utenfor Kongsbergregionen finner det attraktivt å delta i vårt arbeid, sier Torkil Bjørnson, og ønsker følgende bedrifter velkommen til kompetanseklyngen:



 Utskriftsvennlig versjon
Skrevet 29.09.11 av Kathrine Kirkevaag
Nyheter
  Nyhetsarkiv
  Nyhetsbrev
NCE Systems Engineering, Kongsberg
Postboks 1020
3601 Kongsberg
Phone: +47 920 37 160
E-post: post@nce-se.no

Disse sidene er utviklet av Godt Sagt kommunikasjon