Bredt kurstilbud i Systems Engineering
Ta en mastergrad i Systems Engineering ved siden av jobben eller delta på enkeltkurs. Høgskolen i Buskerud tilbyr flere kurs innen Systems Engineering denne høsten. Kursene er en del av fagporteføljen for de som tar mastergrad i Systems Engineering og tilbys også de ansatte i Kongsbergindustrien.

Undervisningen er lagt opp som intensivundervisning. I kursuken vil undervisningen foregå fra 8.30 til ca 16.30 hver dag. Det vil være en blanding av forelesninger og gruppearbeid. For masterstudentene og for de som ønsker det av andre kursdeltakere avsluttes kurset med en innleveringsoppgave som er individuell og som skal leveres inn 10 uker etter siste kursdag. Leverer du inn oppgaven, og får den godkjent, vil du få studiepoeng for kurset.
Det første av høstens kurs, som er Systems Integration, starter 31. august. Påmeldingsfrist for dette kurset er 25. august.
Last ned kursprogrammene i Systems Engineering, høst 2009 og vår 2010:
SE_Courses_Fall_2009.pdf
SE_Courses_Spring_2010.pdf
Undervisningsspråket er engelsk og all undervisning foregår på Høgskolen i Buskerud, Kongsberg.
Mer informasjon:
http://www.hibu.no:
Kurstilbud i Systems Engineering skoleåret 2009/2010
En perfekt ordning
http://www.nce-se.no:
Hva er Systems Engineering
Studietilbud i Systems Engineering
Utskriftsvennlig versjon
Skrevet 16.07.09





